Haber Detayı
29 Ağustos 2020 - Cumartesi 13:19 Bu haber 529 kez okundu
 
EREN SÖNMEZ’DEN MUHARREM LOKMASI
BB 1. Hukuk Müşaviri Eren Sönmez Muharrem Ayında Lokma Dağıttı.
YAŞAM Haberi
EREN SÖNMEZ’DEN MUHARREM LOKMASI

Her sene matem ayı orucuyla birlikte Cem evinde lokma veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri Eren Sönmez,  bu senede Canlarla birlikte matem ayı muharrem lokmasını Şahkulu Sultan Dergahında Muharrem ayı vesilesiyle lokma dağıttı.
 
Eren Sönmez yaptığı açıklamada,"Alevilik inancına göre bu ay canların hakkın makamı olan gönüllerden cebirin, kinin uzaklaştırıldığı, insana ve evrene karşı zalimliğin ve haksızlığın lanetlendiği, birlik, kardeşlik ve barış duygularının pekiştirildiği, mazlumun yanında olmanın, özü dara çekme ve gönülleri insan olma onuruyla yıkamanın ayı’dır"   dedi.
Cemevi Dedesi'nin duasıyla oruçlar açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri Eren Sönmez Muharrem ayı nedeniyle verdiği iftarda, Şahkulu’nda gerçekleşen lokma dağıtımına CHP Maltepe ilçe başkanı Ali Cengiz EROL, yönetim kurulu CHP Maltepe kadın kolu başkanı Songül Aybirdi ve yönetim kurulu CHP Maltepe İlçe gençlik örgüt başkanı Alican Çolak ve yönetim kurulu CHP Maltepe Kurultay ve il delegeleri siyaset dünyası, sivil toplum dünyası, spor dünyasından isimlerle, muhtarlar ve vatandaşlarla  Muharrem ayı orucunda bir araya geldi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EREN, SÖNMEZ’DEN, MUHARREM, LOKMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı