Haber Detayı
24 Ocak 2019 - Perşembe 18:23 Bu haber 2812 kez okundu
 
Cumhur İttifakı; 1 Nisan'ın Ayak Sesleri
“Tevazu, Samimiyet, Gayret ile Dünden Bugüne Teşkilat Buluşması” sloganı ile bir araya gelen Ak Parti ve MHP’liler salonlara sığmadılar. Bin 500 kişilik salona yaklaşık 2 bin 500 kişinin katıldığı toplantıda partililer bu kalabalığın 1 Nisan’ın ayak sesleri olduğunu vurguladılar.
- Haberi
Cumhur İttifakı; 1 Nisan'ın Ayak Sesleri

Dünden Bugüne Teşkilat Buluşması adı altında bir araya gelen Ak Parti ve MHP üyeleri, Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan’ı Maltepe Belediye Başkanı olarak karşıladılar.

Çok sayıda il yöneticileri ve milletvekilinin de bulunduğu programda seçim çalışmaları hakkında görüşler paylaşıldı.  

Denizmen: Davamız Bir, Kıblemiz Biz, İnancımız Birdir”
Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Ak Parti Maltepe Gençlik kolları Başkanı Serdar Denizmen “Bizim davamız bir, kıblemiz biz, inancımız birdir. Bize ayrı olmak yakışmaz. Bize ecdadımıza yaraşır bir gençlik olmak yakışır.Ak Belediyelerimiz milletine sürekli hizmet ve projeler için çalışırken Maltepe Belediyesi teröre ve terör yandaşlarına hizmet etmektedir. 31 Mart seçimlerinde büyük bir başarıya imza atacağız. Cumhur ittifakının milletimize ve ülkemize hayırlar getireceğine inanıyorum.” Dedi.

Erikçi: “Mazlumların Umudu ve Kimsesizlerin
Kimsesi Olmaya Hazır mısınız?”

“14 Ağustos 2001 yılında bu milletin umudu, erdemliler hareketi olarak çıkan Recep Tayyip Erdoğan” şeklinde konuşmasına başlayan Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, önümüzdeki yerel seçim için, “Şimdi sıra geldi bu kutlu davada Maltepe halkının yerel yönetimlerinde Cumhur İttifakı Kadroları ile aklanmasına ve şahlanmasına. Şimdi sıra geldi arsıza ve terör destekçilerine dur demeye. Şimdi ak kadrolar olarak daha çok çalışmaya, zalimlerin korkulu rüyası olmaya, mazlumların umudu ve kimsesizlerin kimsesi olmaya hazır mısınız?” diyerek partililere seslenen Erikci 31 Mart günü seçimlerine kadar çalışma sözü aldı.

Çoban’dan Baykan’a Destek

Toplantıda  ilçe eski başkanları söz aldılar. Ak Parti Maltepe İlçe Eski Başkanı Ümit Çoban,  “Bir önceki dönem ilçe başkanlığı görevini yapmış bir kardeşiniz olarak partimizin emrindeyiz. Maltepe teşkilatımız Milliyetçi Hareket Parti’miz ile beraber aradığı belediye başkan adayını ve belediye başkanını buldu. Bir gönül insanı Ahmet Baykan beyin her zaman bu dönemde ve bundan sonraki süreçte destekçisi olacağız.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Rabia ve Bozkurt Bir Arada

Ak Parti Maltepe İlçe Başkanlığı Kurucu başkanı ve Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Adem Göktaş Maltepe Teşkilatının Maltepe Belediyesini almaya hazır durumda olduğunu belirterek; “Ahmet Baykan başkanımız da hazır, gerisi teferruat” dedi. Göktaş, “Söz konusu vatansa, söz konusu Maltepe’yi almaksa, gerisi teferruat diyorum.” Dedi. Göktaş konuşmasını iki kolunu havaya kaldırarak Rabia ve Bozkurt işaretlerini vermesi üzerine tüm salon coşkuyla alkışladı.

Kamburoğlu’na Alkış Fırtınası

“Maltepe’mizin geleceğini kurtarmaya ant içmiş, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti teşkilatının ortak adayı, Cumhur İttifakımızın adayı Ahmet Baykan başkanımız ve hepinizi saygı sevgi ve hürmetle selamlıyorum.” Şeklinde konuşmasına başlarken yoğun alkış alan MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, “Başkanımızın da söylediği gibi, Ak Parti teşkilatı 31 Mart akşamına kadar çalışmaya ant içmiş ve 31 Mart akşamında da Cumhur İttifakı adayımızı belediye başkanı yapma noktasında kararını vermiş gözüküyor. Hepinizden Allah razı olsun” diyerek sözlerine devam etti.

Kamburoğlu: “Binali Yıldırım için çalışacağız”

“Bizler, Maltepe’nin evladı olan. Maltepe Belediye Başkan Yardımcılığı noktasında Maltepeliye hizmet etme şerefine nail olmuş ve yine maalesef bildiğiniz gibi Maltepe’nin geleceğini ipotek altına alan beş yüz elli milyon TL  borcun karşılığında hiçbir şey üretmeyen, arsızlığa, yolsuzluğa hırsızlığa, terörün finansmanına ve teröre destek olma arzusunda olan bu belediyeyi 31 Mart akşamında biz buradan göndermeye sizinle beraber ant içtik.” Sözlerine bir süre alkış yoğunluğundan devam edemeyen Kamburoğlu  “Biz, burada Cumhur İttifakı adayı olan Ahmet Baykan’ı, Maltepe’de nasıl belediye başkanı yapacaksak Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a da oy talebinde bulunarak başkan yapacağız” dedi.“Cumhur İttifakı adayımız olan, Ahmet Baykan başkanımızı belediye başkanı yaparak, Maltepe’yi sizin söyleminizle söylüyorum.  Aklandıracağız, paklandıracağız, temizleyeceğiz ve Allah’ın izniyle şahlandıracağız. Biz nasıl 24 Haziran gecesinde o zamana kadar her mahallede her sokakta her sıktığımız elde ilk olarak Cumhurbaşkanımızı dönemin yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı yapmak için herkesten nasıl oy istediysek dediğim gibi bu seçimde de Binali başkanımızı başkan yapacak oyları isteyeceğiz.” Dedi.

Kamburoğlu, sözlerini şöyle tamamlarken kürsüden yoğun alkışla uğurlandı: “Maltepeli olarak, etnik ve mezhepsel hiçbir ayrımcılığa kapılmadan herkesi dostumuz arkadaşımız kardeşimiz olarak bilerek Maltepeliye Maltepe’nin geleceğine üzerimizde olan vebale sorumluluğumuzu bilerek layık davranacağımıza biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak söz veriyoruz.” Dedi.

 

Erol Kaya: “Cumhur İttifakının adayı Ahmet Baykan”

Pendik’te katıldığı bir toplantıdan sonra Maltepe’ye gelen Ak Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya; “Bu seçimde ilk defa, iki siyasi parti birlikte birçok aday belirlediler. Şuanda iki partinin üç adayı var, birisi Ak Parti’nin adayları, ikincisi MHP’nin adayları, üçüncüsü ise Cumhur İttifakının adayları. Ahmet Baykan, bizim için Cumhur İttifakı adayı, MHP’nin adayı olabilir ama bizim için Cumhur İttifakının adayı. Birbirimizin hukukunu koruyalım. Cumhur İttifakının hukukunu koruyalım. Hep birlikte Ahmet Baykan kardeşimiz için üzerimize düşeni yapacağız.” Dedi.

Boyraz: “Bahar coşkusunu erkenden görüyorum.”

“Ben burada bir bahar coşkusunu erkenden görüyorum.” Şeklinde sözlerine başlayan Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, “Dışarda olabildiğince kalabalık var. Cumhur İttifakı 31 Mart akşamı Maltepe’ye mührünü vuracak. Kaybolan, heba edilen yılları bu kadrolar telafi edecek” dedi.

Baykan Alkışlardan Bir Süre
Konuşmasına Başlayamadı

Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, kürsüye çıktığında coşkulu alkışların devam etmesi nedeniyle bir süre sözlerine başlayamadı. “Şerefli milletimizin kahraman evlatlarına merhaba. Merhaba aziz Maltepeliler” şeklinde sözlerine başlayan Baykan  en son söz aldığı için Milletvekillerinden özür diledi. Maltepe’de Maltepe aşkıyla yarışacağını dile getiren Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, “Dostlar, aziz Maltepeliler. Bir selam, bir hürmet de bizi buluşturan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beye, Bir diğer alkış ise, bu görevi bana tebliğ eden genel başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli beye” diyerek Ak Parti ve MHP genel başkanlarını da ayrı ayrı selamladı.

Baykan: “Bu Dalga Büyüyor.”

Baykan, “Tesadüf olmayan bu beraberliğin muhakkak suretle perde arkasında ben inanıyorum ki Cenab-ı Hak’ın da tasarrufu var. Şükürler olsun Mevla’ya.” Dedi. 43 yılını Maltepe’de geçirdiğini belirten Ahmet Baykan, “Kardeşiniz, böyle ağır bir sorumluluğun altında. Yükümüzü hafifletecek olan siz çok kıymetli gönül erleri. Maltepe’nin çok değerli evlatları, ben inanıyorum ki bu şafak söktü, bu dalga büyüyor. Allah’ın iziyle 1 Nisan’da Maltepe’nin meydanında halayı hep birlikte çekeceğiz. Buna inanıyor muyuz dostlar?” demesinin üzerinde kalabalıktan yoğun alkış aldı.

Baykan’dan İttifakın Önemi

“Kendimle ilgili bir şeyler söyleme edepsizliği yapmam.” Diyen Ahmet Baykan, “Dünü burada olan, yarını burada olacak olan bir adayın kendisiyle ilgili söyleyeceği bir şey ancak size nezaketsizlik olur.” Şeklinde ifadesinden sonra “Biz bugün bir ittifakın unsurları değiliz. Anadolu’yu Malazgirt’ten vatan kılan öyle bir ittifakın mensuplarıyız. Bunu unutmayınız. Bizim ittifakımız asla bir belediye başkanlığını bölüşme, üç beş meclis üyesini paylaşma ittifakı olamaz.” Dedi.

Baykan: “Hepiniz birer Ahmet Baykan’sınız.”

“Asla ve kat’a, milletimizin geleceğine ilişkin her türlü beka meselemizin emperyalizmin kuşattığı bu ülkenin geleceğindeki birliğimizi beraberliğimizi milletin tamamıyla bütünleşerek devam edeceğimize ant içiyoruz, ant içiyoruz, ant içiyoruz” demesi üzerine salonun coşkusu daha da arttı. Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, yoğun alkışlarla beraber, “Asla bugüne ilişkin bir ittifak olarak görmüyorum. Hepiniz birer Ahmet Baykan’sınız. Bu inancın somut bir adayı durumundayım. Ben Ahmet Baykan değilim, hepiniz Ahmet Baykan’sınız. Maltepe’nin dününe dair bir şeyler söylemeye gerek yok. Biz Maltepe’nin yarınlarının sevincini, umudunu, milletimize anlatmak zorundayız. Biz inşa edicileriz, Maltepe’nin yarınlarını inşa edeceğiz inşallah!” dedi.

Baykan: “Hizmetkarız, hizmetkarız, hizmetkarız.”

“Maltepe’nin dününü anlatmaya gerek var mı? Buradaki arkadaşların Maltepe hakkında eksik bir bilgisi var mı? Hakkaniyetli olacağız, adil olacağız, yöneteceğiz, huzur getireceğiz ve mutlaka Maltepe’yi hizmetle buluşturacağız. Maltepe’nin dününde varız, bugününde varız, yarınında hep birlikte olacağız.” Şeklinde sözlerine devam eden Ahmet Baykan, bu konuda Maltepelinin hiçbir şekilde ümitsizliğe düşmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. “Ben, bu yükün altında ezilmeyeceğim. Alnım dik, ve hepimizin alnı dik olarak Allah’ın izniyle, Maltepe’ye şerefle hizmet edeceğiz” diyerek sözlerine devam eden Baykan, “Ben Anadolu’muzun tüm her safındaki her kardeşimizle her duyguyu ömrü boyunca paylaşmış biriyim. Partiler demokrasinin unsurlarıdır ve bu iki partinin çok saygın genel başkanları bize bu fırsatı verdiği için onlara tekrar minnet duygularımı ifade etmek istiyorum. Hizmetkarız, hizmetkarız, hizmektarız. Başka hiçbir meselemiz yok.” dedi.

10 Yıllık Esaret Bitecek

Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, sözlerini bitirdikten sonra MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu ve Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi’yi yanına çağırdı. El ele tutuşarak poz veren Kamburoğlu, Baykan ve Erikçi 1 Nisan günü Maltepe Belediyesinin 10 yıllık esaretinin bitmiş olacağı sözünü verdiler.
 Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhur, İttifakı;, 1, Nisan'ın, Ayak, Sesleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı