Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 14:17 Bu haber 2049 kez okundu
 
CHP Maltepe İlçe Başkanı’ndan İstifa Açıklaması
31 Mart 2019 yerel seçimleri için aday belirleme sürecinde CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan ve yönetim kurulundan 15 kişi partideki görevinden istifa etti. Özkan ve yönetim kurulunun istifa kararını almasının en büyük nedeni, mevcut belediye başkanı Ali Kılıç'ın yeniden aday gösterilmesi.
SİYASET Haberi
CHP Maltepe İlçe Başkanı’ndan İstifa Açıklaması

31 Mart 2019 yerel seçimleri için aday belirleme sürecinde CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan ve yönetim kurulundan 15 kişi partideki görevinden istifa etti. Özkan ve yönetim kurulunun istifa kararını almasının en büyük nedeni, mevcut belediye başkanı Ali Kılıç'ın yeniden aday gösterilmesi.

 CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan ve yönetim kurulundan 15 kişi ilçe başkanlığındaki görevlerini bıraktı. CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Maltepe, Silivri, Ankara Etimesgut, İzmir Bayraklı, Muğla Bodrum, Ordu Büyükşehir adaylarını aldığı yetki çerçevesinde kendisi atayacaktı.

Açıklanan  isimlerin arasında Maltepe’de, mevcut başkan Ali Kılıç’ın yeniden aday gösterilmesinin ardından CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İstifanın ardından  basın ve kamuoyuna  açıklama hazırlayan Özkan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“BASIN VE KAMUOYUNA,

DEĞERLİ ÖRGÜTÜM VE MALTEPELİ HEMŞERİLERİME;

24 ARALIK 2017 tarihinde gerçekleştirilen Maltepe İlçe Kongresi’nde bize güvenerek göreve getiren, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisinde İlçe Başkanlığı yapma onurunu yaşatan kıymetli örgütümüze teşekkür ediyorum.

İnönü’nün sözüyle istifa etti
Ülkemiz tarihi bir süreçten geçerken 31 Mart tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerin önemi her geçen gün artmaktadır. Bizler bu bilinçle 1 yılı aşkın süredir Maltepe Örgütümüzden aldığımız destekle yeni bir siyaset dili ve yeni bir siyaset anlayışı yaratmaya çalıştık. Ülkemizde kent rantının teslim aldığı siyaset kurumunun ülke sorunlarını çözebilecek bir yapıya dönüşebilmesi için mücadele ettik, direndik. Göreve başlarken milli mücadele kahramanı Merhum Genel Başkanımız İsmet İnönü’nün” Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır” sözlerini ilke edindik. Ülkemizin ve Partimizin kurucusu emperyalizme karşı mücadele ederek, tüm dünyadaki mazlum milletlere umut olmuş Gazi Mustafa Kemal’in Gençliğe Hitabe’ de bahsettiği; Cebren ve hile ile Aziz Vatan’ın bütün kaleleri zapt edilmiş olsa da muhtaç olduğumuz güç ve kuvvetin damarlarımızda mevcut olduğunu bilerek mücadelemizi sürdürdük. Tam Bağımsız Türkiye idealleri için canlarını feda eden Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının bize miras bıraktığı erdem ve ahlakı, mücadele azmini yüreğimizde taşıdık. Siyasetçilerin zenginleştiği ülkelerin fakirleşmeye mahkum olduğunu bilerek, kendimizi ve yakınlarımızı AKP iktidarının yarattığı kirli RANT düzeninden uzak tuttuk.

Değerli CHP Örgütüm,

Maltepe sokaklarında büyüyen, okuyan, aile kuran ve çocuğunu büyüten biri olarak, CHP’nin kurucu ilkelerinden aldığımız güvenle görevimizi yapmaya çalıştık. Arzu etmeden incittiğimiz partili yol arkadaşlarımız, eksik ve yanlışlarımız olabilir.

 

Yönetimimiz boyunca katkı sunan herkese teşekkür ederiz.

 

Koltukların önemi yoktur
Örgütümüz hassasiyet ve taleplerinin aday belirleme sürecinde göz ardı edildiği, son ana kadar yönetim kurulu olarak aday belirleme konusunda yetkili kurullarımıza yapılan tüm uyarılarımıza rağmen tepkisiz kalındığı tarafımızca gözlemlendiğinden, Yerel Seçim Çalışmaları için gerekli olan motivasyonu sağlayamayacağımız konusunda Yönetim Kurulumuz ile mutabakata varmış bulunmaktayız. Bizler için bulunduğumuz makamların Mevkilerin KOLTUKLARIN önemi yoktur. Önemli olan İLKELERİMİZE İDAALLERİMİZE yakışır şekilde davranmaktır.

Yaptığımız değerlendirme sonucunda, karar alma süreçlerinde yaşadığımız sıkıntılar ve htiğimiz güvensizlik neticesinde süreç bizleri Yönetim Kurulumla birlikte istifa etme kararını alma noktasına getirmiştir.

07.02.2019 tarihi saat 11.15 itibari ile Yönetim Kurulumla birlikte istifa etmiş bulunmaktayız” sözleri yer aldı.

Türkiye emekçilerinin ülke zenginliklerinden hak ettikleri payı alabilmeleri için, CHP’nin Türkiye’nin dört bir yanında iktidara gelmesi için mücadelemiz sürecektir.

SAYGILARIMLA

Engin ÖZKAN

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Maltepe, İlçe, Başkanı’ndan, İstifa, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı