Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 14:15 Bu haber 4440 kez okundu
 
CHP, MALTEPE'DE KILIÇ İLE YOLA DEVAM DEDİ
Cumhuriyet Halk Partisi MYK, Maltepe'de Mevcut Başkan Ali Kılıç'ı onayladı. Kılıç'ın ismi PM'ye sunulacak. PM'nin ise Kılıç'ın adaylığını onaylamasına kesin gözüyle bakılıyor.
SİYASET Haberi
CHP, MALTEPE'DE KILIÇ İLE YOLA DEVAM DEDİ

CHP bugün toplanan MYK ve PM sonrası adaylar belli oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe Belediye Başkan adayı olarak mevcut belediye başkanı Ali Kılıç'ı adayı olarak Ali Kılıç'ı MYK'ya sundu. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın MYK'da onaylanmasının ardından Parti Meclisi de onay vermesine kesim gözüyle bakılıyor. 

8. Defa toplanan PM'den  5 Yıldan bu yana Maltepe Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ali Kılıç tekrar aday gösterileceği öğrenildi. 

ALİ KILIÇ KİMDİR?

1964 yılında Tunceli Pülümür’de doğdu. Lise yıllarını siyasal fırtınalar içinde geçirdi. 1980’de yurtdışına çıktı. Almanya’da bir yandan eğitimini tamamladı, bir yandan da dünya görüşü ve hayat felsefesiyle örtüşen bir meslek olan gazeteciliğe başladı.

Uzun yıllar Milliyet Gazetesi Münih Temsilciği yaptı. Yurttaşlarımızın sorunlarını içinde bulunduğumuz topluma duyurarak inancı, kimliği, cinsiyeti, görüşü, ne olursa olsun ezilen, sömürülen kitlelerin acılarına ortak olmaya ve sorunlarını çözme doğrultusunda katkı sağlamaya çalıştı.

 

Bu süreçte, insanlığa en büyük acıları yaşatan savaş gerçeğiyle genç yaşta karşılaştı.Romanya, Afganistan ve Yugoslavya’daki savaşları gazeteci olarak yakından takip etti. Avrupa’nın en güçlü göçmen örgütü olarak kabul edilen Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu’nda Genel Başkanlık görevini devraldığında, henüz 30 yaşındaydı. Daha sonra da Türk–Alman Dostluk Federasyonu Kurucu Genel Başkanı olarak, yabancı düşmanlığı ve ırkçılığa karşı toplumsal mücadeleyi örgütlü olarak yükseltti. 

Avrupa’daki sosyalist ve sosyal demokrat düşüncenin unutulmaz liderlerinden Federal Almanya Eski Başbakanı Willy Brandt’ın Genel Başkanlığı döneminde Alman Sosyal Demokrat Partisi’nin Gençlik Kolları’nda başlayan siyasal yaşamını, “Ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzen” ilkesinin ülkesinde egemen olması için Türkiye’ye taşıdı. 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 1. Bölge Milletvekili Adayı, Parti Meclisi Üyesi, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini yaptı, Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörlüğü görevini de sürdürdü. 

2014 Yerel Seçimlerinde yüzde 49.30 oy alarak Maltepe Belediye Başkanı seçildi. Göreve gelir gelmez insan odaklı sosyal demokrat belediyeciliği hayata geçirecek bir kadro ile halkın taleplerini çözen, toplumsal sorunlara duyarlı, halktan kopuk değil, halk için hizmet anlayışını benimseyen bir anlayışla Maltepe’yi yönetmeye başladı. 


Bugün ise, insan odaklı sosyal demokrat belediyeciliği hayata geçirecek bir kadro ile önce ilçe örgütümüzü kucaklayarak halkın taleplerini çözen, toplumsal sorunlara duyarlı, halktan kopuk değil, halk için hizmet anlayışını benimseyen bir anlayışla Maltepe’de, Maltepeli.

Umudumuz olan gençlerimiz, birikimli yetişkinlerimiz ve toplumun omurgası kadınlarımız ile el ele daha yaşanılır daha çağdaş bir gelecek inşa etmenin önemli bir görev olduğunu düşünüyor.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP,, MALTEPE'DE, KILIÇ, İLE, YOLA, DEVAM, DEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı