Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 14:36 Bu haber 1509 kez okundu
 
CHP'li Bir Grup Partili Ankara'ya Yürüyor
CHP Maltepe üyesi olan bir grup “Temiz Toplum, Temiz Siyaset” sloganıyla Maltepe ilçe binası önünde yaptıkları basın açıklamasının ardından Ankara’ya yürüyüşe geçtiler.
SİYASET Haberi
 CHP'li Bir Grup Partili Ankara'ya Yürüyor

CHP’liler Kılıçdaroğlu’nun son açıkladığı adayların bir çoğuna tepki  göstermiş istifa edenlerin arasında CHP Maltepe İlçe Başkanı ve 15 yönetim kurulu üyesi de yer almıştı.

CHP Maltepe üyesi olan bir grup “Temiz Toplum, Temiz Siyaset” sloganıyla Maltepe ilçe binası önünde yaptıkları basın açıklamasının ardından Ankara’ya yürüyüşe geçtiler.

Grup Dragos İBB tesislerine geldikleri sırada İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’da kendilerini uğurlamak için geldi.

CHP Maltepe İlçe Başkanlığı önünde toplanan ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren bir grup partili ve CHP Maltepe Belediye Başkan aday adayları  ellerinde dövizlerle “Temiz Toplum, Temiz Siyaset” sloganları attılar.

Basın açıklamasını okuyan Parti üyesi Kenan Otlu, yerel yönetim belirleme sürecinde topluma verilen mesajın doğru olmadığını düşündüklerini, süreçteki kaygılarının yapılan atamalar ile tahammül sınırını aştığını ifade etti.

Otlu şöyle devam etti:

Bugün Türkiye’nin bir bölgesinde halkı tehdit eden bir aşiret reisi adayımız olabiliyorsa CHP Genel Başkanına hakaretler eden bir isim ve ailelerinin servetlerini açıklayamayanlar aday yapılabiliyorsa bizim bunu kabul etmemiz mümkün değildir.

Biz Maltepe örgütü olarak temsilcilerimiz aracılığı ile kaygılarımızı İl Başkanlığımız ve genel Merkezimize  iletmeye çalıştık. Anlaşılıyor ki ya biz anlatamamışız ya da muhataplarımız anlamamış. Hatadan dönmek erdemdir. Biz güvendiğimiz adaylarla sokakta olmak istiyoruz. Bugün Adalet yürüyüşünün büyük bir mitingle taçlandırıldığı Maltepe’den ilk kurucu Genel Başkanımız Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün kabrine Temiz Toplum, Temiz siyaset talebiyle yürüyüşe geçiyoruz” dedi.

 Polisin toplu yürüyüşe izin vermemesi üzerine dağınık bir şekilde sahil yoluna giden partililer burada bir araya gelerek Ankara’ya doğru yürüyüşe geçtiler.  Grup Dragos İBB sosyal Tesislerine geldikleri sırada İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’da gelerek aralarına katıldı. Grup burada il Başkanı Kaftancıoğlu ile burada bir süre sohbet ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , CHP'li, Bir, Grup, Partili, Ankara'ya, Yürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı