Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 15:10 Bu haber 859 kez okundu
 
BURASI ARTIK YENİ BİR KADIKÖY, BAKIRKÖY VE BEŞİKTAŞ OLACAK
2019 Yerel seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre tekrar Maltepe Belediye Başkanı olarak seçilen Ali Kılıç, Maltepe İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti.
SİYASET Haberi
BURASI ARTIK YENİ BİR KADIKÖY, BAKIRKÖY VE BEŞİKTAŞ OLACAK

2019 Yerel seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre tekrar Maltepe Belediye Başkanı olarak seçilen Ali Kılıç, Maltepe İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Düzenlenen ziyaretin açılış konuşmasını yapan CHP Maltepe İlçe Başkanı Savaş Yücel konuşmasında "
Bundan 1 ay önce, genel merkezimiz tarafından ilçemizin yönetim kurulu üyelerinin boşalması nedeniyle göreve atandık. Devir teslim sırasında yaptığım konuşmada Maltepe'yi ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ni kazanacağımızı ifade etmiştik.

Bugün kazandık. Bu süreçte gençlerimiz gerçekten çok büyük mücadele verdiler. Onları gündüz göremediniz ancak geceleri sabahlara kadar hiç durmadan çalıştılar. Yine kadınlarımız sokak sokak ev ev tek tek gezdiler. Onlarda bir alkışı hak ediyorlar. Tüm Cumhuriyet Halk Partili ve  İyi Partili tüm dostlara teşekkür ediyoruz.  

Bu süreçte hem içimizdekiler hem dışarıdakiler bizleri yıldırmaya çok çalıştılar. Ama CHP örgütü çok güçlü bir örgüt. İçerden ve dışarıdan gelen her saldırıya karşı koyduk kazandık ve kazanacağız.  İnşallah 2023'te Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanını veya göstereceği adayını Başkan yaparak ülkeyi yeniden yapılandıracağız" ifadelerine yer verdi.

CHP Maltepe İlçe Başkanı Savaş Yücel'in konuşmasının ardından Partililere seslenen Maltepe Ali Kılıç "Maltepe'yi Kadıköy ve Beşiktaş yapacağız" ifadelerine yer veren Kılıç konuşmasına şöyle devam etti.

"Maltepe'nin gerçek sahibi sizlersiniz, sizler birbirinizi alkışlıyorsunuz. Ben sadece sizlerin güvenini onayını ve yoldaşlık kavramının ne olduğunu ve bunun emanetini seçimlerde gösterdiğiniz o büyük çalışmayla belediye başkanlık makamını bana 5 yıllığına emaneten veriyorsunuz. Çünkü bu belediye başkanlığı Cumhuriyet Halk Partililerindir. 5 Yıl önce bir Cuma günü akşam şu meydanda demiştim ki  bu maç bizim.  Yine bu seçimlerden bir kaç gün önce yaptığımız toplantıda örgütümüze dedik ki bu maçı yeni bizim.

Neden bunu önceden söyle biliyorum. Çünkü ben sokakları ve evleri dolaştığımda ve sizler ile konuştuğumda bu heyecanı ve dinamizmi sizlerden alıyordum.  O Nedenle kendime bu kadar emin olabiliyordum. Sevgili ilçe başkanım ifade etti. Kadın Kollarımın, Gençlik Kollarımın ve tüm örgütümün  ne kadar can siperane  bu saldırılar sırasında örgütünüze sahip çıktığınızı bir kere daha göstermenin onurunu ve gurunu bir kez daha bana yaşattınız. bir şey daha var ki Cumhuriyet Halk Partisi öyle bir kaledir ki, esen rüzgarlardan asla etkilenmez.

Şaşırmışlar  bazıları zannediyorlar ki kara propaganda ile Cumhuriyet tarihi kadar köklü olan CHP'sini yada örgütünün cefakar üyelerini yoldaşlarını biri birine kırdırarak aradan çıkabileceğini zannettiler. Çok iyi biliyoruz ki, bunlar daha ringe çıkmadan Maltepe'de havlu attılar. Maçın sonucu orada belliydi zaten.

Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan teşekkürü bir borç biliyorum. Çünkü Maltepe Meydanı'nda yaptığı mitingde, daha önce kendi ilçe teşkilatının yanlış bilgilerle kendisini informe ederek, Maltepe Belediyesi ile ilgili söylediği sözleri bir daha ağzına almadığı için buradan kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Devlet adamlığı budur zaten.
Çamur at izi kalsın mantığı ile bir yere varılmaz arkadaşlar. İçimizden de birileri bunları yaptı dedi. Ama bunların yeri burası değil. Biz sayfaları kapattık. Biz o dosyaları rafa kaldırdık. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Karşımızda Cumhuriyeti yıkmak isteyen ve oynamak isteyen ve bu değerleri ayaklarının altına alarak çiğnemek isteyen düşünce ile bizlerin mücadelesi olur.

Hiç ihtimal bile verilmiyordu ama Ekrem İmamoğlu İstanbul'u aldı arkadaşlar. Ne kadar oynarlarsa oynasınlar ilk defa İstanbul örgütü çok profesyonel çalıştı. İmamoğlu'na buradan selam gönderiyoruz. İyi organize olundu. Seçim kurulunun şalteri inse de Cumhuriyet Halk Partisi'nin sabaha kadar açıktı.

Tam 2-3 saat seçim kurulu bir türlü verileri girmedi yada girilen verileri, Anadolu Ajansı gibi devletin kurumu bu verileri yani bilgi alma özgürlüğümüzü ve hürriyetimizi, bizim vergilerimiz ile maaşlarını alan zatlar bir şekilde kilitleyerek bizim bu haklarımızı gasp etmişlerdir. Ne yazık ki Türkiye tarihinde bir kara leke olarak kalacaktır. Artık böyle bir yağma yok sonuna kadar direndik, küçük küçük adımlarla da olsa Ekrem İmamoğlu'nun bu zaferi bizzat YSK tarafından teyit edilmiştir. Partimize ve tüm İstanbul'a hayırlı olsun.

Şimdi kolları sıvama dönemi arkadaşlar, kırılanları dökülenleri toplama zamanı. Bahar temizliğini kadın kardeşlerim yaptı erkekler de baktı. Ben hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz sizler ile büyüyoruz burası artık yeni bir Kadıköy, Bakırköy ve Beşiktaş olacak.  Bunu yaparken her seçim sonrası söylüyorum, Ali Kılıç'ın çalışma felsefesinde ayrım söz konusu değildir. Ali Kılıç, Maltepe'de yaşayan tüm hemşerilerinin Ali'sidir. İster bize oy versin ister vermesin özellikle de Ak Partili seçmen kardeşlerime sesleniyorum. Onlar havlu attı ve sizi yüz üstü bıraktılar ama ben sizlerin Ali'siyim sonuna kadar sizin hizmetinizde olacağım bundan kuşkunuz olmasın.

Yine kapı kapı dolaşacağım, iki ay sonra Yerel seçim varmış gibi hiç tempomu düşümden ayaklarımı yerden kesmeden, yine halkın içinde tek başıma dolaşacağım çünkü ben onlara güveniyorum onlarda bana sahip çıkıyorlar bunu bir kere daha gördük.

Değerli dostlar sakın ola ki arkadaşlarımızı kıracak cümleler kurmayasınız.Biz seçimi hep beraber kazandık. Buradan şunu ifade etmek istiyorum. Benim ağzımdan çıkmamış  hiç bir cümle benim ifadem olarak kabul edilemez arkadaşlar. Bunu sizlerden rica ediyorum.

Başkanım biraz önce ifade etti. Hedefimiz 2023, Cumhuriyetin Kuruluşunun 100. Yılanda yine halkın iktidarını Cumhuriyet Halk Partisi sağlayacaktır bundan kuşkunuz olmasın. Ümit ederim yeniden demokratik parlementer sisteme dönerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde halkın iradesi kendisini ifade etmiş olur.

Bu duygularla yolumuz açık olsun, kolları sıvıyor ve yola çıkıyoruz. Bir 5 Yıl sonra bu defa yakalayamadığımız 60 hedefini yakalıyoruz. Bizler şimdiden hedefimizi koyuyoruz. 5 Yıl önce 49 ile aldığımız seçimi şimdi 54 lere çıkardık burada hepinizin emeği var hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.
 

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: BURASI, ARTIK, YENİ, BİR, KADIKÖY,, BAKIRKÖY, VE, BEŞİKTAŞ, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı