Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 19:04 Bu haber 874 kez okundu
 
BOYRAZ: Velilerin İsteği Önemliydi
Maltepe ECA Elginkan Anadolu Lisesi ve Rezzan Has Lisesi’nde kontenjan fazlalığı nedeniyle ikili öğretime geçeceği veliler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.Maltepe'ye Fen lisesi kazandıran Osman Boyraz bu kez de velilerin haklı tepkisini dikkate alarak yaptığı girişimlerle bu okulların tekli eğitimde kalmasını sağladı.
- Haberi
BOYRAZ: Velilerin İsteği Önemliydi

Maltepe ECA Elginkan  Anadolu Lisesi ve Rezzan Has Lisesi’nde kontenjan fazlalığı nedeniyle iki öğretime geçeceği veliler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Okulun sabahın çok erken saatinde başlaması nedeniyle çocukların kışın karanlıkta yola çıkacaklarını ve karanlıkta evlerine döneceklerini belirten veliler bu durumun kabullenilemez olduğunu söylediler.

Velilerin tepkisi üzerine konuyla ilgili gerekli görüşmeleri yapan Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, ECA Elginkan Anadolu Lisesi ve Rezzan Has Lisesi’nin ikili öğretime geçmesi için bir neden olmadığını belirtti.

Boyraz velilerin isteğinin önemli olduğunu belirterek; “ Okullarda ki kontenjan tekli öğrenim için yeterli.  Konu tarafımıza iletildi ve biz gereken çalışmayı yaparak eğitimin tekli olarak devam etmesi için Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Aydoğdu ve il müdürümüz sayın Levent Yazıcı  ve bakanlık ile yaptığımız görüşmeler sonucunda eğitimin tekli olması kararı alınmıştır” dedi.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz geçtiğimiz yıl Maltepe’nin köklü okullarından biri olan Maltepe Anadolu Lisesi’nin proje okul kapsamından çıkarılarak normal liseye dönüştürülmesine tepki gösteren velilerinde sesine kulak vermiş bu köklü okulun Fen lisesine dönüşmesi için gerekli girişimlerde bulunarak okulun Fen Lisesine dönüşümünü sağlamıştı

 Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz,   çocukların, gençlerin ve dolayısı ile Türkiye’nin geleceği için eğitimin en iyi koşullarda olmasının çok önemli olduğunu belirterek  “ Velileri dinledim haklı tepkileri vardı. Konuyu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Müdürlüğümüz ve gerekli birimlerle görüştük ve bu okullarımızda öğrenimin tekli öğretim olarak devam edilmesi kararı alındı” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BOYRAZ:, Velilerin, İsteği, Önemliydi,
Yorumlar
Haber Yazılımı