Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 09:05 Bu haber 660 kez okundu
 
BAKAN SOYLU'YU SAHUR SOFRASINDA AĞIRLADILAR
Maltepe Trabzonlular Derneği İçişler Bakanı Süleyman Soylu'yu sahur sofrasında ağırladı. Dernek Merkezi'nde düzenlenen sahur programına partililer ve çok sayıda Trabzonlu katıldı.
YAŞAM Haberi
 BAKAN SOYLU'YU SAHUR SOFRASINDA AĞIRLADILAR

Maltepe Trabzonlular Derneği İçişler Bakanı Süleyman Soylu'yu sahur sofrasında ağırladı. Dernek Merkezi'nde düzenlenen sahur programına partililer ve çok sayıda Trabzonlu katıldı. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği iftar programında Süleyman Soylu, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Maltepe Trabzonlular Derneği Kamil Karabak ve Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci konuşma yaptı.Saat 02:00 sularında Maltepe Trabzonlular Derneği'nde başlayan sahur Programına, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Ak parti Mahalle Temsilcileri, Ak Parti Maltepe Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda Trabzonlu katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Maltepe Trabzonlular Derneği Başkanı Kamil Karabak şu ifadelere yer verdi: "Şimdi elbette ki dernek olarak bu bir sosyal sorumluluk fakat, önümüzde de bir seçimler var 23 Haziran seçimleri biz de Trabzonluyuz bize her yer Trabzon bizim de Trabzonlular olarak liderimiz burada. 

Eskiden bu yana her zaman söylerler Trabzonlular bu ülkenin çimentosudur şimdi biraz daha bu ülkenin çimentosu olacağız 31 Mart seçimleri öncesinde Sayın Binali Yıldırım buraya gelmişti ben o zaman demiştim ki yolları böleriz ülkeyi böldürtmeyiz diyen Binali Yıldırım başkana desteğimiz tamdır. 

Bazen duyuyorum bazı hemşerilerimiz bizden dengeci olmamızı istiyorlar biz dengeli olamayız arkadaşlar, biz doğrunun yanında oluruz İstanbul’a gelirken Cenabı Allah’a güvendik İstanbul’a geldik. Biz hiçbir zamanda gücün yanında olmadık bugün doğrunun yanında olduğumuza inanıyoruz. 

Bizim duruşumuz Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli ve Süleyman Soylu’nun olduğu yerdir. Bize her yer Trabzon diyorum bizim durduğumuz Süleyman Soylu nerede duruyorsa orada oturuyoruz. Bugün de orada duruyoruz yarın da orada duracağız. Ben desteklerinizden dolayı bizi kırmadığınız ve gecenin bu saatinde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz bizler her zaman sizlerin yanınızda olacağız" dedi.


Karabak'ın konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci "Sayın Bakanım sayın Milletvekilim ve Sayın Dernek Başkanım çok değerli Trabzonlu hemşerilerim ve çok değerli katılımcılar hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun feyzinden yararlan kullardan eylesin. Kadir gecemiz mübarek olsun Ramazan Bayramımız şimdiden kutlu olsun Sayın Başkanımız gerekeni söyledi. Allah'ın izniyle 23 Haziran’da da çifte bayram yapmış olacağız. İlk önce Ramazan Bayramı, 23 Haziran’da da demokrasi bayramı olacak. Her şey zaten güzel, çok çok daha güzel olacak diyorum" şeklinde konuştu. 

Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Osman Boyraz ise "Gecenin bu saatinde gelip burayı anlamlandıran bereketlendiren ve güzellik katan değerli hemşerilerim her ne kadar Sivaslı olsak da ortak noktada Trabzonspor olunca hepinize hayırlı geceler diliyorum. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak bastığında bana en fazla kalp kuvveti veren hemşerilerim arasında ilk sırayı Trabzonlular almıştır demiştir. Seçmek için anlamak anlamak için mukayese etmek mukayesede irfan ve hikmete dayanır. Trabzon insanı irfan sahibidir. Hikmet sahibidir, basiret sahibidir ve vicdanını da kuyumcu terazisi gibi hassastır. 

Yani kendisi için yüreği yanan ve yanmayandan kendi değerlerine bağlı olan veya olmayan da laf üretenler işi üreteni de bilir ona göre karar verir ve bu kararda milletin evladı olan Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşlarının yanında olmaktır diyorum" ifadelerine yer verdi. 

karabak, Erikci ve Boyraz'ın konuşmalarının ardından katılımcılara seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise konuşmasında "Burada bulunan sivil toplum kuruluşlarının hem Başkanları hem yöneticileri ve yine hanımefendiler ve beyefendiler bir gece vaktinde bir sahur sofrasında Cenabı Allah nasip etti hep birlikteyiz" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

Soylu "Hakikatten biraz önce de sayın milletvekilimizin ifade ettiği gibi değerlerine bağlı samimiyet ve sadakat içerisinde bugün bu sahur sofrasında bir ramazan bereketi ile birlikteyiz. Şimdi hem hem ülkeleri hem devletler hem de milletleri Manevi kuvvetler ayakta tutar. Maddi kuvvetin ölçeği bir yere kadardır. Manevi kuvveti oluşturan işte şu gördüğünüz tablodur.

İstanbul herkesin İstanbul’u. 

Haliç'te Gaziosmanpaşa'da oturuyoruz.  Haliç’in kokusu bizim eve gelirdi rüzgâr estiği zaman. Zaten Haliç'ten geçmezdik hep Edirnekapı'dan giderdik. İstanbul büyük bir medeniyet zenginliği içerisinde bir yoksulluk yaşadı. İstanbul’u ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Dünya'nın en kirli metropollerinden birisiydi İstanbul. Anneler çocuklarını okula göndermezlerdi. Şu anda dünyanın En temiz 3. Metropolü İstanbul. 

Endişem ve korkum şudur çok net söylüyorum. 23 Haziran seçimleri üzerinden İstanbul üzerinden ve İstanbul gücü üzerinden bir ideolojik kamplaşmayı burada başlatmak, bir Siyasal çatışma başlatmak ve yasal kavgayı körüklemek ve aynı zamanda da İstanbul’un yükü üzerinden Türkiye’nin önümüzdeki istikrar dönemini griyi bir alana sürüklemek ben bundan endişe ediyorum. 

Biz bu zihniyete İstanbul’u teslim etmeyiz edilmemesi gerekir bu zorla değil, demokrasi ile onun içinde gayretimizle mücadelemizi ortaya koyma konusunda irademizi sergilemeliyiz. Biz bugüne kadar sizleri mahcup etmedik etmeyiz de. Sayın Cumhurbaşkanımız bugüne kadar sizi mahcup etmedi. Dernek başkanımızdan Allah razı olsun benim söyleyeceğimi söylemek istediğimi kat ve kat hem de açık yüreklilikle ifade etti. İstanbul seçiminin önemini siyaseti az çok eksik bilen bir kardeşiniz olarak farkındayım. Ne olursa olsun bir kişiye anlatabilme hakkımız varsa bunu ona anlatacağız. Bu vesileyle burası hakikatten açıldığı zamanda çok güzel bir ev sahipliği yapacağı belliydi. Bugün de bundan önce de çok güzel ev sahipliği yapacağı çok net bir şekilde ortaya çıktı. Allah sizden razı olsun. Burayı bu hale getirenlere tekrar teşekkür etmek istiyorum. Aslan yattığı yerden belli olur hakikatten burası hem hemşerilerimize yakışır bir mekan oldu. Hem yüz akımız oldu. Allah sayınızı arttırsın" ifadelerine yer verdi.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , BAKAN, SOYLU'YU, SAHUR, SOFRASINDA, AĞIRLADILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı