Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 18:27 Bu haber 1369 kez okundu
 
Ali Kılıç’tan Asker Selamı
Maltepe’de binlerce kişi, Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıldönümünde ellerinde bayraklar, Atatürk posterleri ve meşalelerle, marşlar eşliğinde coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi.
YAŞAM Haberi
Ali Kılıç’tan Asker Selamı

Maltepe’de binlerce kişi, Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıldönümünde ellerinde bayraklar, Atatürk posterleri ve meşalelerle, marşlar eşliğinde coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş sonrası bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bugün Türkiye’nin dört bir tarafından insanlarımız bir araya geliyor ve Atatürk’ün bize bıraktığı miraslardan bir tanesine 7’den 70’e herkes bir yumruk gibi sahip çıkıyor. Maltepe bunu en iyi şekilde yüreğinde hisseden insanlarımızla dolu. Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Maltepe’de Cumhuriyet’in 96’ıncı yıldönümü büyük bir coşku ile kutlandı.  Maltepe Meydanında toplanan binlerce kişiye hitap eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, eğlencenin iptal edildiğini Koronun Atatürk’ün sevdiği şarkıları icra edeceğini belirterek; “Ordumuzun sınır ötesi terör Operasyonu nedeniyle bu akşamki eğlencemizi iptal ettik. Birileri selamımızdan sabahımızdan rahatsız oluyormuş. Bizde selam çok önemlidir. Yerin başım üstünde demektir. Biz her koşulda ve her yerde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu cumhuriyetin kurulmasında mücadele eden Kurtuluş Savaşı'nı başarıyla gerçekleştiren ordusuna ve Türk milletine asla saygıda kusur etmiyoruz hep beraber Mustafa Kemal’e saygıya davet ediyorum. Ben cumhuriyeti kurdum ama sizlere emanet ediyorum dedi. Biz ne yapacağız. Bu emanete ilelebet sahip çıkacağız.

O Hilalin Altında 81 milyon Yıldız Olacağız

Bakın o dönemlerde kurulan onca Cumhuriyet vardı. Onca imparatorluk vardı, ülke vardı. 1900’lerin başında hepsinin Paramparça olduğunu gördünüz. Ama Mustafa Kemal'in temellerini attığı bu Cumhuriyet her gün biraz daha büyüyerek en zor koşullarda bu coğrafyada ayakta durmasını biliyor. İşte sağlam temeller üzerine inşa edilen projeler dimdik ayakta duruyor.

 Yurtiçinde ve yurtdışında türlü türlü saldırılarla baş başa kalıyoruz. Ülke liderine, başbakanlarına cumhurbaşkanlarına, muhalefet liderlerine çeşitli saldırılar yapılıyor. Biz bunları ters yüz edecek kabiliyete ve kapasiteye sahip bir milletiz. Dışarıda ne olursa olsun Bu ülkenin birliği ve beraberliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hep beraber sahip çıkacağız. Al bayrakta görüldüğü gibi o hilalin altında her birimiz birer yıldız olacağız. O hilalin altında 81 milyonluk yıldız olarak her zaman parlayacağız. İnşallah Mehmetçiklerimiz kışlalarına  gönderdiğimiz gibi  sağ salim geri gelirler” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ali, Kılıç’tan, Asker, Selamı,
Yorumlar
Haber Yazılımı