Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 13:39 Bu haber 917 kez okundu
 
ALİ KILIÇ'LA 'BİR DAHA'
CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç, tekrardan Maltepe Belediye Başkanı oldu
SİYASET Haberi
ALİ KILIÇ'LA 'BİR DAHA'

CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç, tekrardan Maltepe Belediye Başkanı oldu. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ikinci dönemi için hazırlıklara başlayan Ali Kılıç, kesinleşmeyen sonuçlara göre 29 bin 198 oy farkıyla yeniden Maltepe Belediye Başkanı seçildi.

 

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’nin aday gösterdiği isim oldu. Başkan Kılıç, kesin olmayan sonuçlara göre 29 bin 198 oyla Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan’ın önüne geçti. 81 bin 854 oyun geçersiz olarak değerlendirildiği seçimde 52 oy oranını toplamayı başaran Ali Kılıç, ikinci dönem Maltepe Belediye Başkanlığını ilan etti.

Saat 12.00 sularında Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ki Maltepe İlçe Seçim Kurulu’na gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, partilileriyle birlikte zaferini kutladı. İlk açıklamalarını gazetemize yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bu bir yarıştı, artık o defteri kapattık.” Dedi. Başkan Kılıç, “Yaklaşık üç aydır Maltepe’de bir demokrasi şöleni yaşanıyor ve bu demokrasi şöleninin son finali bu akşamdı.” Dedikten sonra seçim sürecinde katkısı olan herkese teşekkür etti ve sözlerini şöyle tamamladı: “Artık yarın sabahtan itibaren yeni bir beş yılımız var. Birbirimizle yine yarışacağız, daha iyi hizmet etmek için birbirimizle yarışacağız. Ülkemize vatanımıza milletimize Maltepe’mize hayırlı olsun diliyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALİ, KILIÇ'LA, 'BİR, DAHA',
Yorumlar
Haber Yazılımı