Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 16:41 Bu haber 15865 kez okundu
 
"Alev hanım hi hi hi yapacak” Bütçe görüşmesinden notlar...notlar..
Maltepe Belediye Meclisi 2019 yılı bütçe oylamasında bazı meclis üyelerinin akılda iz bırakan yorumları
GÜNDEM Haberi

Maltepe Belediye Meclisi 2019 yılı bütçe oylamasında bazı meclis üyelerinin akılda iz bırakan yorumları.

-“GÖKTAŞ, “ALEV HANIM ‘Hİ Hİ Hİ’ YAPACAK”-
Bütçeye yönelik eleştiriler yapmak üzere kürsüye gelen AK partili üye Adem Göktaş "başkan gelip konuşacak, peşinden Alev hanım usul gereği gelip buradan ‘hi hi hi yapacak" diyerek bunu yüzüyle de ifade etmesi önce gülüşmelere yol açsa da  CHP’lilerin tepkisine neden oldu.
Göktaş tarafından kendisine sataşma yapıldığı gerekçesiyle söz alan CHP’li üye  Alev Dağlayan,  Adem Göktaş’a bu yorumu yapmasını yakıştıramadığını ifade edip kendisinin tebessümünün akılda kaldığını ve tebessüm etmeye devam edeceğini ifade etti.


 

-GÖKTAŞ,MUSTAFA ZENGİN’E  RAHMET OKUDU-

  Göktaş Eski Belediye Başkanı Mustafa Zengin’e rahmet okuyunca CHP’li üyeler tepki gösterince neden rahmet okuduğunu şu sözlerle açıkladı: “Buradan Mustafa Zengin’i   rahmetle andırdınız bize ölü anlamında değil, rahmet iyilik güzelliktir öğrenin ondan sonra tepki gösterin. Yani hiçbir şey yapmadan Maltepe’yi perişan ettiniz.  Biz  sizi gördükten sonra ona  haksızlık ettik kanaatine ulaştık.”

-SERKAN BAHADIR’IN ÇUKUR SİYASETİ YORUMUNA CHP’LİLERDEN TEPKİ-

Serkan Bahadır’ın terör konusunda güneydoğuda ki çukur siyasetinde terörist grupların bebekleri öldürdüğüne yönelik yaptığı açıklamaya daha  sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Aksoy,Bahadır’ı terör örgütlerini kategorize etmekle suçladı. 

MECLİSİ YÖNETEN 2.BAŞKAN VEKİLİ HASAN GÖKKAYA’DAN İZLEYİCİLERE SATAŞMA YAPMAMA UYARISI

 Meclisi yöneten 2,Başkan Vekili Hasan Gökkaya,Meclisi izlemeye gelenlerin görüşmeler sırasında üyelerin yorumlarına yönelik izleyici sıralarından   sataşma yapmaları  üzerine  sık sık uyarıda bulundu.

-CHP’Lİ ÜYE YASEMİN BOYRAZ’DAN AK PARTİLİLERDEN GELEN HER YORUMA OTURDUĞU YERDEN CEVAP-
CHP’li üye Yasemin Boyraz AK Partililerin yorumlarına sataşmalarına karşı  sıklıkla karşı atakta bulunması üzerine adeta mecliste en çok sesi çıkan bayan üye görüntüsü vermesi dikkatlerden kaçmadı.

BAŞKAN YARDIMCISI EKŞİOĞLU, AK PARTİLİ GÖKTAŞ’A BU SEFER FAZLA SATAŞMADI

Kürsüye gelerek kişisel söz alan Başkan Yardımcısı Ömer Ekşioğlu,bu sefer Adem Göktaş’a  fazla sataşma da bulunmadı.Ancak Ak Partili üye Mehmet Erikçi’nin kendisinin sık sık sözünü kesmesini gerekçe göstererek Erikçi konuşurken o da sen benim sözümü kestin bende senin sözünü kesiyorum diyerek sürekli lafa karıştı.

-BAŞKAN YARDIMCISI KARATAŞ’I MECLİS BAŞKANI DA SUSTURAMADI-

Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Gültekin Karataş'ın fıkrayla başlayıp sürdürdüğü yüksek sesli konuşmasında süreyi hatırlatıp konuşmasını bitirmesi için uyaran meclis  başkanını umursamadan konuşmasına devam etmesi, en sonunda başkan Gökkaya ya da pes dedirtti.

-MECLİSİ YÖNETEN HASAN GÖKKAYA MECLİS İÇİN” ÇİLEDEN ÇIKTI” DEDİ-

Ne Ak partili ne de CHP’li üyelerin başkan Gökkaya’nın ikazlarına uymamaları sonunda başkan meclis için “çileden çıktı” yorumunu yaptı.

-UFUK YILDIZ’DAN KIRMIZI KART MİZANSENİ-
Kürsüden Meclis Başkanı Hasan Gökkaya’ya kırmızı kart gösteren Ufuk Yıldız’a tepki gösteren Gökkaya, siz Maltepe halkının seçtiği meclis üyelerine kart gösteremezsiniz dedi. Ufuk yıldız bu kırmızı kartın mizansen olduğunu ifade etti.

BAŞKAN ALİ KILIÇ, MECLİSİ TERK EDEN  AK PARTİLİLERE İNAT BOŞ SIRALARA HİTAP ETTİ

Onaylanan bütçeden sonra kürsüye teşekkür konuşması yapmaya gelen Başkan Ali Kılıç, meclisi terk eden Ak Parti Grubunun sıralarına dönerek burada olmasanızda ben sizin sıralarınıza dönük konuşmamı devam ettireceğim diyerek boş sıralara doğru konuşmasını sürdürdü.

 

Meclis sık sık gerilmesine rağmen zaman zamanda kahkahalar yükseldi. tavan yapan CHP’li üye  Yasemin Boyraz’ın kahkaları oldu.

  ASUMAN YAZICI haberdeimza.com.tr

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Alev, hanım, hi, hi, hi, yapacak”, Bütçe, görüşmesinden, notlar...notlar..,
Yorumlar
Haber Yazılımı