Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 12:38 Bu haber 1553 kez okundu
 
Ak Parti İlçe Başkanı Erikçi Malatya da Depremi Yaşadı
Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Cuma sabahı gittiği memleketi Malatya’da depremi yaşadı. Malatya Arapgirli olan Mehmet Erikci iş ve ziyaret için gitti memleketinde üçüncü büyük depremini yaşadı.
- Haberi
Ak Parti İlçe Başkanı Erikçi Malatya da Depremi Yaşadı

Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Cuma sabahı gittiği memleketi Malatya’da  Elazığ Sivrice Merkezli 6.8  şiddetinde olan ve çevre il ve ülkelerde de hissedilen depremi yaşadı.  Malatya Arapgirli olan Mehmet Erikci  iş ve ziyaret için gitti memleketinde üçüncü büyük depremini yaşadı.

Erikci; Cuma namazından sonra bir takım işlerini halledip amcasını ziyaret ettiğini belirterek; “ Daha sonra Arapgir de hemşerilerimizle oturuyorduk.  Deprem olmaya başladı.  Biz geçer diye bekledik ama sallanma durmadı. Yaklaşık bir 30 saniye sürdü. Yerimizden kalkmadık çünkü yapacak bir şey yoktu. Bitmesini bekledik ve çıktık” dedi.

Doğanyol ve Pötürge de ağıra yakın hasar olduğunu öğrendiğini belirten Erikci,  Arapgir de kerpiç evler var ancak ağır hasar ve can kaybı yok. Birazdan ilçe ye giderek daha detaylı bilgi alacağım. Bu deprem Erzincan ve Van depremi dahil yaşadığım 3. Deprem” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, İlçe, Başkanı, Erikçi, Malatya, da, Depremi, Yaşadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı