Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 19:44 Bu haber 604 kez okundu
 
Ahmet Baykan Paraşütçü Komandolarla
Cumhur ittifakı MHP Maltepe belediye başkan adayı Ahmet Maltepeli mübadillerle bir araya geldi. Toplantıya katılan Erciyes Mavi Kartallar Derneği Paraşütçü Komandoları da katıldı. Komandoların hep bir ağızdan Komando Andını okuması salonda coşkuya neden oldu.
SİYASET Haberi
Ahmet Baykan Paraşütçü Komandolarla

Cumhur ittifakı MHP Maltepe belediye başkan adayı Ahmet Maltepeli mübadillerle bir araya geldi.

Toplantıya katılan Erciyes Mavi Kartallar Derneği Paraşütçü Komandoları da katıldı. Komandoların hep bir ağızdan Komando Andını okuması salonda coşkuya neden oldu.
Şehit ve gaziler için bir dakika saygı duruşu ve istiklal Marşı ile başlayan toplantıda Dramalılar tarafından “Andımız”ın okunması da  sonrası söz alan Rumeli Dernek Başkanı  Erhan Turaneli; “Osmanlı toprakları içinde olan Türkler, bunun içinde etnik kimlik yok hepsi var.  Bütün Osmanlıdan bahsediyorum. Bütün Osmanlı gibi Rumeliler de bunun içindedir. Rumeliler geri gelmişlerdir ve bu vatanın öz evlatlarıdırlar. Türk’türler” dedi.

Cumhur ittifakı MHP adayı Ahmet Baykan Dramalılara hitaben “Maltepeli Rumeli Türkleri, Maltepe'nin aslında en eski sahipleri ve vatan savunmamızın kahramanları mavi bereliler. Ve bu coğrafyayı vatanlaştıran, yeniden milli devletin kurulmasına öncülük eden Mustafa Kemal'in evlatları merhaba” diyerek başladı.

Baykan yaşanan coşkunun kendilerine şevk ve ruh verdiğini belirterek; “Bu ruh bize, bu coğrafyada asla diz çöktürtmeyecek. Asla boyun eğmeyeceğiz. Milli mücadeleye gelmeden evvel iki büyük göç vardır biri Kafkas göçüdür bir diğeri de Rumeli göçüdür. Rumeli aslında kaybedilen topraklardır. Sizler o toprakları fetheden ancak onlara boyun eğmeyip vatan topraklarını savunan asil Türk soylarısınız. Ben inanıyorum ki o ruh Maltepe'de yeniden canlanacak. Ve yeniden evladı Fatiha’nın torunları Maltepe'ye ışık tutacak.” Dedi.

İstikbalimiz İçin Kafa Yormalıyız
Maltepe'nin sıkıntılı günler yaşadığını belirten Baykan; Artık irade koyma zamanı gelmiştir. Maltepe de ki kuşatılmanın hepimiz farkındayız. Bu vatan topraklarında da 22 milyonluk bir alanda bizi yok etmeye çalışanlara karşı Anadolu’da devleşen bu millet Türk milletini yok etmelerine izin vermediler.

En önemli şey bu topraklarda istikbalimizi ve istiklalimize sahip çıkmalı kafa yormalıyız. Yerel seçimlerin arkasında başka başka hesapların olduğunu söylemek zorundayım ve sorumluluk taşıyorum. Ve Maltepe'ye hizmet geliyor mu? Eğer var diyorsanız biz çekilelim devam etsinler. Ama kendi yol arkadaşları bile itiraz ediyor Temiz Siyaset Temiz Toplum diyor ve Ankara’ya yürüyorlar.

Gözümüzün önünde oluyor her şey
Bizim sevdamız var vatan sevdamız sizin kadar Maltepe eskisi olmasam da yarım asırlık bir geçmişimiz,  Maltepe aşkımız, sevdamız vardır. Coğrafyaya bakın ya Türklere ya Müslümanlara saldırıyorlar, Libya, Irak, Suriye, Türkmenistan her yerde zulüm var. Peki, bunun Maltepe ile ne alakası var derseniz, Maltepe'de çok farklı şeyler olduğunu bilmenizi isterim. Bunu görün Gözümüzün önünde oluyor her şey.

Yeni bir ruhla yeni bir şevkle Binali beyle Maltepe’yi ayağa kaldıracağız, Ben iyi bir otobüs şoförüyüm.  Maltepe'yi çok iyi yerlere getiririm. Tabi ben tek değilim ekibimiz var. Sorunları çözeceğiz okulumuz, Cem evimiz, derneğimiz kimin sorunu varsa çözeceğiz. Biz partizanca bakmıyoruz. Ve asla partizan olmayacağız ”dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahmet, Baykan, Paraşütçü, Komandolarla,
Yorumlar
Haber Yazılımı