Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 21:10 Bu haber 2413 kez okundu
 
AHMET BAYKAN'DAN KÖK HÜCRE BAĞIŞINA DESTEK
Cumhur İttifakı MHP Maltepe adayı Ahmet Baykan Kök hücre Bağış Etkinliği'ne katıldı.
SAĞLIK Haberi
AHMET BAYKAN'DAN KÖK HÜCRE BAĞIŞINA DESTEK

Maltepe meydanda yapılan bağış etkinliğinde yoğun  ilgiyle karşılanan Ahmet Baykan katılımcılara kısa bir açıklama yaptı.Baykan, "Kök hücre bağışında bulunmak, bir insana yeni bir hayat için umut ışığı olmak demektir. Buraya gelip potansiyel kök hücre vericisi olarak kaydını yaptıran ve böylelikle genel anlamda şahsi menfaat gözetmeyen bu yardımseverlik örneğini sergileyen herkese büyük bir saygı ve minnettarlık duyuyoruz. Allah kimsenin başına vermesin, maalesef ki bu hastalık hayatımızın içinde, empati yapmak ve duyarlı olmak gerekir. Tüm Maltepelileri bu duyarlılıga davet ediyorum." dedi.

MHP Kadın Kolları Başkanı Didem Çakmakçı yaptığı açıklamada: "Bir cana can katmak, bir insana yeni bir hayat için umut ışığı olmak eşsiz bir şey. Bu nedenle potansiyel kök hücre vericisi olarak kaydını yaptıran ve üç tüp kan verip bu yardımseverlik örneğini sergileyen herkese büyük bir saygı ve minnettarlık duyuyoruz. Gelecekte bir gün hiç kimsenin kan kanserine yenik düşmemesi en büyük amacımız.

Kök hücre için donör bekleyen çocuklar var, 80 milyonluk ülkede sadece 200,000 civarı donör var.Bu yolda verdiğimiz mücadelede destekleri için İl Başkanımız Sn. Birol Gür, İl Kadın ve Aileden Sorumlu Başkan Yardımcımız Sn. Miray Maden, MYK üyemiz Sn. Gülbeyhan Saylağ, İlçe Başkanım Sn. Mesut Kamburoğlu, Belediye Başkan adayımız Sn. Ahmet Baykan ve kötü hava şartlarına rağmen katılımlarıyla beni mutlu eden ilçe kadın kolları başkanlarıma ve yönetimlerine, beni her daim destekleyen Mhp Maltepe Kadın Kolları yönetimine, gelemeyip gönülden yanımızda olduğunu htiren kadın kolları başkanlarıma, Maltepe Ülkü Ocağı Asena Birimi'ne çok teşekkür ederim." dedi.

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: AHMET, BAYKAN'DAN, KÖK, HÜCRE, BAĞIŞINA, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı