Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 19:44 Bu haber 850 kez okundu
 
ADD Maltepe Şubeden savcılığa suç duyurusu
Ayasofya’nın Camii ye çevrilmesinin ardından 24 Temmuz Cuma günü kılınan Cuma namazında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hutbede sarf ettiği sözlere tepkiler gelmeye devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
ADD Maltepe Şubeden savcılığa suç duyurusu

Cuma hutbesinde “Bizim inancımızda vakıf malı kutsaldır. Dokunanı yakar. Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar” sözleri tepkilere neden oldu.  Atatürkçü Düşünce Derneği Maltepe şubesi (ADD)  ‘’İstanbul'u düşman işgalinden kurtaran kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle anmak yerine lanet okumak suretiyle alenen hakaret etmiş ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir.’’ İfadelerini kullanarak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Anadolu Adliyesine  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunan  ADD Maltepe  şube başkanı Olcay Yılmaz savcılığa verdiği dilekçesinde şu ifadelere yer verdi  *Allah'ın izni ve inayetiyle İstanbul'u fethe mazhar olan, aziz şehrin tek bir taşına bile zarar gelmesine izin vermeyen, cennetmekan Fatih Sultan Mehmed Han'a ve 1 Haziran 1453'te Ayasofya'da ilk Cuma namazını kıldıran ilim ve hikmet tabibi Akşemseddin Hazretlerine selam olsun' demiş ve devamında ‘Bizim inancımızda vakıf malı kutsaldır. Dokunanı yakar. Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar' demek suretiyle İstanbul'u düşman işgalinden kurtaran kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle anmak yerine lanet okumak suretiyle alenen hakaret etmiş ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Şüphelinin kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e karşı hakaret içeren söylemleri Atatürkçü Düşünce Derneği'nin kurumsal kimliğine karşı da yapılmış hakarettir” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan aralarında Mersin ,Eskişehir  Hatay ve samsunun da bulunduğu bazı il ve içe başkanlıkları da suç duyurusunda bulunmak üzere adliyelere gittiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADD, Maltepe, Şubeden, savcılığa, suç, duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı